W ofercie zajęć dla kobiet proponujemy:

ROZCIĄGANIE I MOBILNOŚĆ

Na zajęciach skupimy się nie tylko na kombinacji rozciągania statycznego i dynamicznego, ale popracujemy również nad poprawną postawą ciała i najkorzystniejszymi, a co więcej najbezpieczniejszymi sposobami wykonywania standardowych ćwiczeń ruchowych.

*Jakie są korzyści płynące z uczęszczania na zajęcia?

- zwiększanie gibkości, wytrzymałości mięśni, płynności ruchów

- zapobieganie różnym urazom

- polepszenie wyników w każdej dyscyplinie ruchowej czy to w sporcie czy w tańcu

- likwidacja przykurczów mięśniowych, które mogą być spowodowane np. siedzącym trybem pracy czy treningiem siłowym

- zwiększenie świadomości ciała

- minimalizacja bólów mięśni, nadanie mięśniom giętkości, zwiększenie zakresu ruchu w stawach

- elastyczne i sprawne ciało pozwala na łatwiejsze poruszanie się i lżejsze wykonywanie codziennych czynności

*Dla kogo?

- dla tancerza/sportowca jako uzupełnienie treningów

- dla osób na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku

- dla każdego kto chce czuć się dobrze w swoim ciele 

 

JOGA

Joga to wzmocnienie w odpoczynku. To wolność w rutynie. To pewność poprzez samokontrolę. Energia w środku i na zewnątrz.” ~ Ymber Delecto

 

Co dadzą Ci zajęcia z jogi? 

zdrowy, bezbolesny kręgosłup

bardziej gibkie i rozciągnięte ciało 

zredukują stres i wewnętrzne napięcia

uspokoją karuzelę myśli 

dadzą motywację do codziennego dbania o ciało i umysł 

 

Pole dance

pole dance dla dorosłych- zajęcia z wykorzystaniem drążka pionowega. Nauka podstawowych figur, wzmacnianie i rozciąganie ciała.

 

Hustle

Hustle to styl tańca w parze powstały w latach 70-tych w USA. Początkowo był to styl uliczny stworzony przez portorykańską młodzierz tańczony głownie na domówkach (house parties) na Bronxie - jednej z dzielnic Nowego Jorku. Wówczas nazywano ten rodzaj tańca “Spanish Hustle”, zamiennie stosowany z określeniem “Latin hustle”. W połowie lat 70-tych taniec ten zaczął zyskiwać na popularności i  swoje apogeum osiągnął po projekcji “Saturday Night Fever”, gdzie John Travolta wykonywał podstawowe kroki hustle’owe.

 

Zbiegło się to w czasie z rozpoczęciem disco ery w Stanach Zjednoczonych, dlatego też właśnie muzyka disco wyznaczała rytm oraz charakterystykę tego tańca. Z czasem hustle wkroczył “na salony”, czyli scenę ballroom i to był moment, kiedy social dance przybrał również formę zawodów. Hustle rozwija się na obu płaszczyznach aż do dziś. 

 

Do Europy hustle trafił w 2012 roku, kiedy Jeff Selby przedstawił hustle w bardziej “street dance’owej” formie (dodając przedrostek “New Style”)  na festiwalu tanecznym SDK w Czechach. W Polsce natomiast styl ten pojawił się  chwile później - najpierw we Wrocławiu , a z czasem również w Łodzi, Warszawie i Krakowie. 

 

Obecnie hustle zyskuje na popularności jako fuzja tańca w parze oraz street dance’u. Rytmiczna muzyka disco oraz house trafiają do serc szczególnie osób młodych ( ale nie tylko!). Piękno hustle polega na możliwości tworzenia momentu z drugą osobą. Umiejętność ta przydaje się nie tylko na imprezie, weselu czy innej okoliczności, a przede wszystkim w życiu codziennym - kiedy można po prostu włączyć ulubiony kawałek i oddać się chwili w tańcu z drugą osobą. 

 

 

Dancehall

Styl powstały na Jamajce pod koniec lat 70. Należy do styli ulicznych i cechuje się dużą różnorodnością. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, poniewaz ma wiele odsłon: delikatne i agresywne, na luzie i na spięciu, damskie i męskie... Na zajęciach będziemy uczyć się kroków, pracować nad ich technika i własnym stylem, tańczyć rutyny i choreografie, pracować nad pewnością siebie i przede wszystkim bawić się tańcem. Będziemy zgłębiać głownie damską część dancehall'u, w której wykorzystywać będziemy ruchy bioder i swoją kobiecość.

 

 

Zapisz się na zajęcia

kontakt@originof.pl

tel. 791-002-448